ABD Başkanı Joe Biden: Dört kişilik bir aile 5 bin 600 dolar yardım alacak

ABD Başkanı Joe Biden, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Biden, açıklamasında dört kişilik bir ailenin 5 bin 600 dolar yardım alacağını ifade etti.

“YARDIM BURADA”

Ayrıca, Biden, mesajında “Amerikan Kurtarma Planı uyarınca, tipik dört kişilik aile 5.600 dolarlık bir çek alıyor. Bu para, insanların üzerinde bir çatı tutmasına ve masaya yemek koymasına yardımcı olur. Yardım burada” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz günlerde Senato’nun ardından Temsilciler Meclisi’nde de onaylanan 1,9 trilyon dolarlık Covid-19 mali destek paketi olan Amerikan Kurtarma Planı Yasasını imzalamıştı.

Tasarıyı imzalamadan önce Beyaz Saray’daki Oval Ofis’te konuşan Biden, tasarının içeriğinin Demokratların, Cumhuriyetçilerin ve Amerikan halkının görüşlerini yansıttığını belirtmişti.

Biden, “Ben ve çoğu insan bu tarihi yasanın ülkenin omurgasını yeniden inşa etmekle ilgili olduğunu düşünüyor. Bu ulusun çalışanlarına, orta sınıfa ve ülkeyi inşa edenlere savaşma şansı verdiğine inanıyorum” demişti.

İlginizi ÇekebilirBiden'dan kritik göçmen kararı: 86 milyon dolar bütçe ayırdıBiden’dan kritik göçmen kararı: 86 milyon dolar bütçe ayırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir