Kemoterapi Sonrası Saç Dökülmelerine Çözüm Protez Saç Uygulaması

İnsanların saçlarının dökülmesinin farklı farklı sebepleri bulunuyor. Hormonsal nedenler, kullanılan kimi ilaçlar, anemi gibi problemler, yanlış saç ürünleri kullanılması bu tür sorunlara yol açabiliyor ama bunun yanı sıra bir de kanser olgusu var.

Kanserli hastalar ağırlıklı olarak kemoterapi alır bu işlem de doğal olarak saçların dökülmesine sebebiyet verir. Saçların dökülmesi nedeniyle kimi insanlar peruk kullanıyor ama peruk yapay bir görünüm veriyor. Bu yüzden protez saç, en ideal olan ve en çok tercih edilen yöntemdir.

Protez Saç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bilmeyenler açısından protezin saçın ne olduğunu ifade etmek gerekir ise, protez saç tamamen kişinin kendi saç telinden üretilen saçlardır. Kişinin kafa ölçüsü alınır, ölçülendirme sonra saç hazırlanır ve akabinde kafa bölgesine yerleştirme işleminden sonra saça şekil verilir. Bu noktada protez saç Şişli merkezinde tamamen kişinin yüz hatlarına en uygun tasarımlar yapılır böylece saçlar uzun süre kullanılabilir. Firma aynı zamanda protez saçların bakımı konusunda da hizmet veren bir kurumdur.

Saçlarda kemoterapi nedenli dökülme olsun ya da olmasın doğru bir bakım ile bu saçlar beş yıla kadar dayanım gösterir ve kişiler güvenle kullanılır. Protez saç fiyatları ise firmanın üstün hizmet kalitesi de göz önüne alındığında son derece uygundur.

Siz de https://www.oscarhairdesign.com firmasından dilediğiniz zaman protez saç uygulaması hakkında bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir