Silikon Cephelerin Uygulanması

Silikon türü cephe sistemleri, yapılara ve binalara, yüksek prestijli bir görünüm ve zengin bir cephe izlenimi verebilmek adına, yapı uzmanları tarafından çokça kullanıldığı üzere, koskyapi.com olarak da fazlaca tercih edilen bir malzemedir. Tercih edildiği takdirde, modüllerin iç katmanına kanat profili işlemi yapılarak gizli kanatsal mekanizmaları da oluşturulabilmektedir.

 

Nerelerde Tercih Edilir?

 

Camın saf ve temiz görselini ön plana çıkaran silikon cephe malzemesi, büyüleyici ve asil görüntünün verilmesinde de büyük malzemelerdendir. Şıklığın geldiği malzemedir. Bu yüzden, özellikle yüksek gökdelen yapılarında ve cam ofis binalarında daha çok tercih edilir. Şıklık göstergesi olan yumuşatılmış görüntüye de büyük ölçüde ev sahipliği yapar. Mimari yapıların olduğu yerler olan inşaatlarda daha çok, döşeme ve kolonlar maksadıyla kullanılır.

 

Nasıl Üretilir?

 

Uygulanma şekli olarak, silikon cephe için, öncelikle alüminyum dikey ve yatay taşıyıcı profillere ait bir alt konstrüksiyon oluşturulur. Camlar üretim bandında, özel birtakım testlere tabi tutulur. Burada mesafe belirleme aracı olan bir bant ve bağlantı (bond) silikonu ile yapıştırma işlemi uygulanır. Akabinde, malzeme kaset profillerine tutturulup, bir kasa yapısı haline getirilmiş olur.

 

Nasıl Uygulanır?

 

Bu kaset yapılar, taşıyıcı konstrüksiyon yapının üzerine inşaat çevresinde, kaset bağlantı takoz yapıları ile sabitlemek maksadıyla tutturulur. Yatay ve dikey profiller çelik katlar arasındaki döşemeye monte edilir. Bu şekilde ana taban oluşturulur. Ardından, oluşturulan bu bölgelerin ölçüleri alınıp, cam panellerin ölçüleri çıkartılır. Çıkartılan bu belirlenen ölçüler doğrultusunda ise, kasetler kesilir. Cam üretimine yönlendirilir. O aşamadan da istenilen camın özellik ve şekline ve boyutuna göre kasetlere camlar tutturulur. Oluşan bu silikon cephe paneller, klipsler tarafından daha önce hazır olan karkas yapılarına bu şekilde kolayca monte edilmektedir.

 

Neden Tercih Edilir?

 

1-Silikon maddesi, ısı yalıtımı konusunda oldukça başarılıdır.

2-Uzun ömürlü olduğu kadar, kalabalık ortamlar için oldukça kullanışlıdır.

3-Fabrika üretim bantlarında ve işçilik ile montaj aşamalarında çok kolay ve rahat bir şekilde uygulanabilir.

4-Yeni nesil teknoloji ve mimari içinde de uygundur.

5-Silikon cepheler, bir taraftan ısı yalıtımı yaparken, diğer taraftan güneşin maruziyetini oldukça azaltır.

6-Ortamdaki kişilere geniş ve ferah bir ortam verir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir